ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12779496
*
nr 1277 9496
Spegel
bronserad ram, 50x68 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 20:54:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 21:14:09
1
Vinnande bud
30/9 18:43:49
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad ram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1277 9496
Spegel
bronserad ram, 50x68 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/9 21:14:09 | 1 | Vinnande bud |
| 30/9 18:43:49 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad ram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



